دانلود فیلم آموزش متابولیسم گلوکز و ارتباط پانکراس و تیروئید فصل 4 زیست یازدهم

آموزش متابولیسم گلوکز و ارتباط پانکراس و تیروئید فصل 4 زیست یازدهم

بیاید هورمون های تیروئیدی و پانکراس رو با هم ترکیب کنیم!

وقتی اسم هورمون و تنظیم شیمیایی رو می‌شنویم همیشه یاد سوالات ترکیبی اون میفتیم. در واقع ذات فصل 4 زیست یازدهم کنکور اینه، ترکیب ترکیب ترکیب در کنار مفهوم. ما هم یک تدریس ترکیبی رو حاضر کردیم. ترکیب مفاهیم و عملکرد هورمون‌های انسولین،گلوکاگون و تیروئیدی. آموزش متابولیسم گلوکز و ارتباط پانکراس و تیروئید نمونه ای از ده ها تدریس متفاوت و چالش برانگیز زیستوریا است.


دانلود رایگان فیلم های آموزشی زیست شناسی کنکور زیستوریا


قراره باهم دیگه تو این تدریس ابتدا بریم شراغ متابولیسم گلوکز. با هم ببینیم هورمون انسولین چه بلایی سر قند خون میاره و سه تا کاری که با قند خون میکنه دقیقا چی هستند و در چه شرایطی این سه کار مهم انجام میشه. بعد از اون یاد می‌گیریم هورمون گلوکاگون چطور به هورمون انسولین کمک میکنه و دقیقا چه هماهنگی بسیار جالبی بین این دو هورمون برقراره. یکی دیگری رو تحریک به ترشح میکنه و دیگری ترشح آن یکی رو مهار میکنه. چرخه‌ای زیبا از بازخورد مثبت و منفی در کنار هم. سپس پای هورمون های تیروئیدی رو به بازی باز میکنیم. آموزش فصل 4 زیست یازدهم کنکور یعنی این. ( آموزش های صوتی زیست شناسی زیستوریا رو از دست نده.)

این هورمون‌ها چه ارتباطی با ترشح انسولین و گلوکاگون دارند؟چگونه باهم دیگر هماهنگ می‌شوند؟

تاثیر این هورمون‌ها رو از غذایی که میخوریم تا زمانی که گلوکز رو در تک تک سلول‌هامون ببینیم بررسی می‌کنیم و آموزش می‌بینیم چگونه تست‌های ترکیبی معروف این سه نوع هورمون رو حل کنیم. بدون شک یادگیری ترکیبی و مفهومی فصل تنظیم شیمیایی در زیست شناسی کنکور اونم به روش چرایی و چگونگی به ما کمک بسیاری میکنه تا هر تست استاندارد کنکور رو به زانو در بیاریم. خب به سرعت بریم سراغ آموزش متابولیسم گلوکز و ارتباط پانکراس و تیروئید از فصل 4 زیست شناسی سال یازدهم کنکور و چند دقیقه ناب رو با زیستوریا همراه بشیم.


تمامی آموزش های رایگان در دانلود فیلم های آموزش زیست شناسی زیستوریا


نظرات شما مهم است

دلمون میخواد تا نظر شما رو بعد از دیدن این آموزش متفاوت بدونیم. در پایین همین صفحه میتونید بهمون بگید برداشتتون از این آموزش چیه و چه چیزهای جدیدی یاد گرفتید. آموزش مفهومی و متفاوت از بخش های هورمون های تیروئید و پانکراس یکی از چالشی ترین و متفاوت ترین آموزش هایی که تا به حال از این بخش دیدید . ترجیح میدیم خودتون این آموزش کوتاه رو ببینید تا اینکه ما ازش تعریف کنیم. امیدواریم مشاهده این بخش از فیلم های آموزشی رایگان زیست شناسی ما برای شما هم لذتبخش باشد.
آموزش زیست شناسی کنکوردانلود رایگان فیلم های آموزشی زیست شناسیدانلود فیلم آموزشی زیست دهم

نویسنده

پوریا آیتی

دکتر پوریا آیتی

بنیانگذار
نوشتهٔ پیشین
دانلود فیلم آموزش تقسیم میتوز تحلیل کلمه به کلمه
نوشتهٔ بعدی
دانلود فیلم آموزش پرده جنب و نحوه کار شش ها فصل 3 زیست دهم

حتما ببینید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست