نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور

خب همونجور که در بخش اول چطور زیست رو 100 درصد بزنیم؟ دیدیم ، با روش چرایی و چگونگی آشنا شدیم. تو این بخش از نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور، قراره روش چرایی و چگونگی رو بیشتر بشناسیم تا درصد 100 خودمون رو تضمین کنیم.

چرایی و چگونگی ، بلای جان مرورهای متوالی

یکی از ویژگی‌هایی که این روش داره اینه که شما رو از شر مرورهای متوالی در طی سال بی نیاز میکنه ، واقعیت اینه که هدف از مرور کردن یک مطلب، انتقال تدریجی اون به حافظه بلند مدته و زمانی که شما بدون درک کردن مطلبی اون رو در قالب یک نکته کنکوری حفظ می‌کنید، نمی‌تونید انتظار داشته باشید که به حافظه بلند مدت یا حتی میان مدتتون انتقال پیدا کنه. با مرورهای متوالی و آزمون و خطاهای بسیار در حین تست زنی، شاید کم کم اون رو به حافظه بلند مدتتون منتقل میکنید. این کار بسیار وقت گیر و انرژی زیادی مصرف میکنه. اما با سیستم چرایی و چگونگی، بخش هایی که مربوط به قسمت پاداش در مغز هستند فعال شده و دانش آموز با استفاده از بخش پاداش مغز، با سرعت بسیار مطلب رو به حافظه بلند مدت خودش منتقل میکنه و پروسه درک مطلب اتفاق میفته و این موضوع باعث میشه با صرف کمترین انرژی ممکن و تعداد اندک مرور تا روز کنکور، کل زیست شناسی در حافظه بلند مدتتون ثبت بشه. نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور باید اصولی و طبق این استراتژی باشد.


برای مشاهده ویدئو های آموزشی زیست شناسی که با بهترین روش مطالعه زیست شناسی تهیه شده کلیک کنید.


چرایی و چگونگی از تو یک طراح میسازه! پس نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور اینه

میدونی چطور معلم‌ها توانایی طراحی سوال پیدا می‌کنند؟ چون مطلب در حافظه بلند مدتشون ثبت شده اما نکته مهم تر میدونی چیه؟ اینه که روش چرایی و چگونگی نه تنها مطالب رو خیلی زود وارد حافظه بلند مدتت میکنه بلکه باعث میشه اون مطلب رو از ریشه یاد بگیری. زمانی که مطلبی رو از ریشه بلدی، به تمام ابعاد احتمالی اون توجه میکنی و خودت میتونی دست به قلم بشی و تست طراحی کنی در واقع این میشه نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور. حالا این تست الزاما نباید چند گزینه‌ای باشه و میتونه یک سوال صحیح و غلط هم باشه. ما به دانش آموزان خودمون تکلیف طراحی سوال میدیم، باورتون میشه؟ غوغا میکنه! پس طراحی سوال رو هم جدی بگیرید. قرار نیست فقط تست بزنید.


دیدن  دی وی دی های آموزشی زیست شناسی زیستوریا به شما توصیه می شود.


این روش خواندن زیست شناسی برای کنکور مدت زمان مطالعه زیست شناسی رو خیلی کاهش میده

روش چرایی و چگونگی چون خیلی زود تورو به هدفت در درس زیست میرسونه ، اونوقت دیگه قرار نیست روزانه 4 ساعت یا 5 الی 6 ساعت برای زیست وقت بذاری و کلی کتاب درسی، درسنامه کمک آموزشی و تست‌های اون رو حل کنی آخرش گیج بشی. تو با روش چرایی و چگونگی میتونی با روزی دو الی سه ساعت زیست خوندن، وقتت رو به سایر دروس تخصصی مهم مثل شیمی اختصاص بدی و خیلی زود درسات رو جمع کنی.با این نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور میتونی به درسای دیگه هم بیشتر برسی.

با چرایی و چگونگی قرار نیست کلی تست بزنی و تمام کتاب‌های تست بازار رو بخونی!

وقتی کل زیستت رو به شیوه درست و اصولی که در دنیا آموزش داده میشه بخونی ، اون وقته که با حل صرفا تست های مهم حتی یک کتاب که بهت کمک کنه مهارت تست زنی پیدا کنی ، میتونی با خیال راحت کتاب تست رو ببندی و روی بیاری به طراحی سوال. حقیقتا با روش چرایی و چگونگی تو فقط برای کسب مهارت تست زنی تست میزنی، نه حفظ کردن نکات بی شمار و تمام نشدنی تست هایی که هر روز زاییده میشن. آره، تو وقتی زیست رو درک کردی، هر نکته جدیدی بزارن جلوت، چون ریشه رو بلدی، راحت متوجه منظور طراح میشی و هراسی از طرح نکات جدید در کنکور نداری. چون تو به تمام ابعاد زیست شناسی مسلط شدی. پس خودت رو برای استاد شدن در زیست شناسی آماده کن. این یعنی بهترین نحوه خواندن زیست شناسی برای کنکور.


آموزش های صوتی زیست شناسی زیستوریا


آموزش زیست شناسی کنکورمقالات آموزشی زیستوریا

نویسنده

پوریا آیتی

دکتر پوریا آیتی

بنیانگذار
نوشتهٔ پیشین
دانلود فیلم آموزش اسمز فصل 2 زیست دهم
نوشتهٔ بعدی
دانلود فیلم آموزش تامین انرژی در مکانیسم انقباض ماهیچه ها

دسته بندی مطالب

آموزش صوتی زیست شناسی
فیلم های آموزشی زیست شناسی
مقاله آموزش زیست شناسی
پکیج های زیستوریا

آخرین آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست